דברו איתנו ב-WhatsApp טל: 052-8022374

על באר הדרקון, שדות התה האינסופיים והכנסת האורחים הסינית

מעטים יודעים אבל יש בסין כפר בשם לונגז'ינג - בדיוק כמו שם התה הסיני המפורסם. בסינית זה אומר "באר הדרקון" והכפר הזה נמצא לא הרחק מהעיר האנגג'ואו שבמחוז ג'ג'יאנג

הדבר הראשון שתראו כשתיכנסו לכפר - זה באר מים אמיתית ולידה אישה סינית נחמדה מסבירת פנים שתציע לכם למלא מים ולשטוף פנים אחרי דרך ארוכה.

 

אחרי זה היא תיקח אותכם לבקתתה הצנועה (בת שלוש קומות) ותפנק אותכם בתה לונגז'ינג טרי טרי. ואל תחשבו אפילו לרגע שתצליחו לצאת משם בידיים ריקות - לא לקנות אצל סיני זה כמו לסרב לשתות וודקה עם רוסי - הבעת חוסר כבוד משווע.

 

עם זאת, קניית תה לונגז'ינג בכפר לונגז'ינג היא אף פעם לא בכפייה. אחרי הטעימה הראשונה של התה הריחני והטרי בטוח שתרצו עוד. ואל תשכחו שכל חוואי יוצר תה בטעם שונה.

 

 

אם נמשיך ונחצה את הכפר, נצא לשדות התה הסובבים אותו מכל הצדדים. זהו מקום מיוחד במינו המשרה יופי ורוגע לצד תחושה מוצקה שהחיים פשוטים והכל הולך כמו שצריך.

 

 

כל אחד כאן תורם את חלקו במלאכה: נשים קוצרות את עלי התה הצעירים ומביאות אותם בסלי הקש לתוך הכפר. שם מוציאים אותם ומפזרים על מגשי-נצרים תוך ברירת ענפים שהשתרבבו בטעות.

 

בכל בית נמצא כאן אומן תה שמטגן את העלים במחבת גדולה. הריחות פשוט משגעים!

 

באביב הכל כאן הוא סביב התה. נהוג לחשוב שדווקא בכפר הזה הומצא לונגז'ינג המפורסם ושכאן התחילו לראשונה לגדל תה הנחשב לטוב ביותר ולסוג של מודל לחיקוי. כמובן שכל זה מושך זרם תיירים יציב ובלתי פוסק שמתגבר בכל אביב כאשר אנשים באים לכאן מכל רחבי סין בציפייה לטעום את ביכורי הלונגז'ינג. 

 

אמני התה המקומיים מזמן כבר התרגלו למראה התיירים המתפעלים ולכן מגיבים די בסבלנות לכל מיני צילומים, שאלות והבעות פליאה. בעל הבית בשמחה יראה איך מכינים תה כאשר לאשתו תמיד מוכן בצד תרמוס עם מים חמים כדי שתוכלו ליהנות מהתה שהוכן מול עיניכם.

 

הכפר לונגז'ינג זהו מקום מופלא, שלו ורגוע. והוא פשוט יפיפה. כדי להגיע אליו, לא צריך לחצות ג'ונגל סבוך או לטפס בשבילי נחש מסוכנים. אם אתם מטיילים בסין, אתם חייבים לבקר כאן!

X