דברו איתנו ב-WhatsApp טל: 052-8022374

תה ירוק

תה ירוק. לדעתי זה סוג התה הפופולרי ביותר בסין. הוא גדל במחוזות רבים של האימפריה השמימית. ויש באמת מספר עצום של זני תה ירוק. כולם שונים זה מזה במידה כזו או אחרת, אך יחד עם זאת הם משולבים לקבוצה אחת של ירוקים, כי שיטות העיבוד שלהם דומות מאוד. 

 

תה ירוק הוא תה אשר כמעט לא עובר את התהליך התסיסה. העיבוד שלו אורך מספר שעות בלבד. והוא כמעט לא חשוף לעיבוד מכני. המשמעות היא שתמיד אחרי הקטיף מייבשים את עלי התה בצורה טבעית לכן כל הויטמינים, המינרלים והטעם המקורי של עלי התה נשמרים. 

 

המטרה של תה ירוק היא לשמור על שלמות העלה ככל האפשר. ומבחינה ויזואלית, איכות התה הירוק נקבעת לפי מראה שלם ויפה של העלה עצמו. זו הסיבה מדוע תה ירוק לעולם אינו ארוז באריזת ואקום.

רוב הסוגים של תה ירוק אינם עשויים מעלה התה עצמו, אלא מהניצן, הנבט הצעיר העליון ביותר. הניצנים הללו מאוד עדינים ודורשים הרבה סבלנות ומקצוענות לאורך הקטיף. 

לתה ירוק יש ניחוח פרחוני בולט, טעמו נעים וטעם לוואי עשיר. תה ירוק טוב - בהחלט יותר ממדהים! הוא פשוט נפלא!

 

התה הירוק הפופולרי ביותר כולל זנים כמו לונג ג'ינג ,לואן גואפיין, מאופינג, בילוצ'ון, טייפין הואוקוי, אנג'י באיצ'א. כן, כן. השמות של התה נשמעים מסובכים מדי וקשים לתרגום. אך לא להיבהל! הם נראים מסובכים רק כשקוראים אותם בפעם הראשונה כמו בעצם כל דבר חדש. 

כל הזנים של תה ירוק הללו ואחרים מיוצרים באזורים גיאוגרפיים שונים בסין. אבל הם מעובדים באמצעות טכנולוגיה דומה וזה מה שמאחד אותם לקבוצה של התה הירוק.

 

זו טעות להניח שכל תה בצבע ירוק הוא תה ירוק. לא, זה לא. תה לבן, תה צהוב ותה אולונג בהיר הם גם בצבע ירוק. אבל הם לא שייכים לקבוצת התה הירוק בגלל אופן העיבוד שלהם. ואת הפרטים והסברים מלאים תוכלו למצוא בפרקים הרלוונטיים. 

X